The Суспільство Diaries
The Суспільство Diaries
Blog Article
аграрні розвинуті - знаряддя і зброя залізні (сталеві); ще ширше використовується енергія тварин;
У людей у суспільстві мають бути відносини та спільна діяльність.
— здатність підтримувати та відтворювати високу інтенсивність внутрішніх зв’язків;
Соціологія Е. Дюркгейма. Головна особливість концепції Дюргкейма: соціальне треба пояснювати соціальним. Він сформулював свій основний постулат: “Соціальні факти треба розглядати як речі, вони існують поза людиною та здійснюють на неї примусовий вплив.
Соціологія у Дюркгейма – не лише специфічна наука, а ще й Наука Наук. Концепція розподілу праці – та сила, що об’єднує людей у суспільстві. Завдяки розподілу праці реалізується принцип солідарності. В залежності від якості та рівня тої солідарності він виводить концепцію розвитку суспільства від механічної до органічної солідарності.
Суспільство має певні ознаки. Виділяється чотири сфери життя суспільства: політична, економічна, соціальна і духовна.
В рамках кожної спільноти суб’єктом громадської думки може виступати як уся спільнота у цілому, так і будь-які її частини, незалежно від змісту суджень, а також того, чи утворює частина меншість чи більшість.
Кожен з цих елементів соціальної системи перебуває у взаємозв’язках з іншими, займає специфічне місце та відіграє певну роль у ній.
Соціально-політичні передумови виникнення соціології:
Під соціально-територіальною структурою суспільства розуміється сукупність усталених спільнот людей, що формується на основі соціальної click here неоднорідності умов життєдіяльності різних територіальних, адміністративних, соціальних утворень, а також відносин між цими спільнотами.
Самодостатність, тобто використання наявних ресурсів для забезпечення себе всім необхідним.
Громадські організації, в яких здійснюється та чи інша діяльність людей: підприємства, школи, Міністерства, лікарні, банки, університети.
Масова свідомість – це широка сукупність ідей, уявлень, ілюзій, почуттів, настроїв, що відображають всі без винятку сторони життя суспільства, що приступні для мас і здатні викликати їхній інтерес.
До найхарактерніших сутнісних рис суспільства належать: